Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jednobarwne

( ilość produktów: 7 )

Korale Drewniane

Drewno to tradycyjny materiał wykorzystywany w polskiej sztuce ludowej do wyrobu korali. Duże kule w ciemnoczerwonym lub zielonym kolorze widujemy jeszcze jako element stroju góralek z Podhala. Panie z innych regionów również chętnie je noszą jako dodatek do codziennego i oficjalnego stroju. Korale drewniane pasują bowiem do wszystkiego, z wyjątkiem sukienek wizytowych i wieczorowych. Najlepiej jednak komponują się z naturalnymi materiałami ubrań: wełną, bawełną, lnem i skórą.

Idealnie współtworzą styl safari, zawsze modny latem. Naturalny kolor lnu czy dyskretne kolory ziemi i ciepły kolor drewna stanowią harmonijną całość. Drewniane korale malowane w etniczne wzory, np. zwierzęce cętki, dodają właścicielce drapieżnego uroku, zaś nieduże koraliki w barwach drewna to dyskretny dodatek w sytuacjach oficjalnych.

Z drewnianych koralików wykonuje się też bransolety i kolczyki. Należy tylko pamiętać, żeby nie zakładać kilku drewnianych ozdób jednocześnie, zwłaszcza w tym samym kolorze, aby nie przytłoczyć stylizacji. Drewniane korale warto zrobić samodzielnie, łącząc kulki różnych wielkości i kolorów.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Zainspiruj się naturalnie!

pixel