Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Sutasz

( ilość produktów: 67 )

Sutasz

Sutasz to specjalny rodzaj sznurka wykonanego z wiskozy, czasem z jedwabiu. Używany niegdyś do ozdabiania mundurów wojskowych (szamerunek, galony, naramienniki), przez długie lata zapomniany, obecnie powraca do łask jako produkt do wyrobu biżuterii. Ozdoby wykonuje się techniką haftu, zwaną sutaszem. Haft ten polega na misternym łączeniu kilku sznurków sutaszu, pomiędzy które umieszcza się kaboszony (gładko oszlifowane kamienie), koraliki czy kryształki. Taką biżuterię charakteryzują duże wzory, finezyjne sploty i bogactwo kolorystyki. Kolie, kolczyki czy bransolety wzornictwem przypominają klejnoty rodem z Dalekiego Wschodu.

Opanowanie techniki sutaszu jest możliwe, ale wymaga sporo cierpliwości i dokładności. Warto jednak próbować, zaczynając od prostych wzorów. Na początek z sutaszu można spleść oryginalną, choć prostą bransoletkę w kształcie paska, a potem rozwijać swój talent i umiejętności.

W sklepie dostępny jest sutasz w formie sznurka i nici we wszystkich kolorach tęczy. Zamów i twórz biżuterię, która na pewno zachwyci wszystkich znajomych.

pixel